Hakkımızda

 Hızla dönüşen bir dünyada eğitim açısından bakıldığında değişmeyen tek gerekliliğin nitelikli öğretmen eğitimi olduğuna inanan ve bu konuda öncü bir rol üstlenen TEDÜ Eğitim Fakültesi, İlköğretim ve Eğitim Bilimleri Bölümlerine 2012’de ilk öğrencilerini almıştır. Bu süreçte öğrencilerimizin  program tercihlerini yapabilmeleri için TEDÜ Eğitim Fakültesi, bölümlere değil,   "Öğretmenlik Programları" na öğrencilerini almıştır.  “Öğretmenlik Programları”na Türkçe-Matematik (TM-2) puanıyla yerleşen öğrenciler Fakültedeki birinci yıllarında ortak öğretim programını başarıyla tamamladıktan sonra, ikinci yıllarında herhangi bir kısıtlama olmaksızın aşağıdaki programları seçebilmektedirler :  

Diğer taraftan; 2015-2016 yılında ise Yabancı Diller Eğitimi Bölümü – İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı – İngilizce Öğretmenliği Programı açılmıştır. Bu bölüme ÖSYM tarafından doğrudan yerleştirilen öğrenciler ilk yıl ortak programı takip ederek, başarıyla tamamladıktan sonra,  ikinci yıllarında zaten seçmiş oldukları Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’ne devam etmektedirler. 


Uluslararası düzeyde tecrübeye sahip son derece seçkin eğitim kadrosu, İlköğretim Bölümü’nde Okul Öncesi Eğitimi ve Sınıf Öğretmenliği programlarıyla Eğitim Bilimleri Bölümü’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programıyla birlikte yeni eklenen İngilizce Öğretmenliği Programı  ile öğrencilerine dünya standartlarında, teknolojinin entegre olduğu modern eğitim ortamlarında, okullarla içiçe, uygulama ağırlıklı, ve keyifli bir eğitim sunmaktadır.