Ana içeriğe atla

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Üstün Yetenekli Çocuklar Çalıştayı

 

EĞİTİM FAKÜLTESİ OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ ÖĞRETİM ÜYEMİZ YRD. DOÇ. DR. GÜLŞAH SARANLI, "ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR ÇALIŞTAYI"NA DAVET EDİLDİ!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 14 Haziran 2013 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen Üstün Yetenekli Çocuklar Çalıştayı’na Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Adile Gülşah Saranlı davet edildi.

Bu çalıştay, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu tarafından onaylanan ve koordinasyonu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanacak olan Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi'nin uygulama planı doğrultusunda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yapabileceği faaliyetleri belirleme amacını taşımaktadır. Çalıştayın ana başlıkları, üstün yetenekli çocukların ailelerinin yönlendirmesi ve bilinçlendirilmesi, okul öncesi 0-3 yaş arası üstün yetenekli çocukların tanılanması ve zenginleştirilmiş eğitim programı hazırlama, üstün yetenekli çocukların ihtiyaçlarına yönelik ekonomik destek mekanizmaları, çocuk hakları bağlamında üstün yetenekli çocukların haklarının korunması olarak belirlenmiştir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bürokratları, STK üst düzey yöneticileri ve çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin de katıldığı etkinlikte Öğretim Üyemiz Adile Gülşah Saranlı, Üstün Yetenekli Çocukların Ailelerinin Yönlendirmesi ve Bilinçlendirilmesi Çalışma Grubu'nda çalıştaya katkı sağladı.